E-commerce w holandii
Technologia

Czy Holandia jest dobrym miejscem na polski biznes w branży e-commerce ?

Nie ma chyba drugiego tak zaludnionego Polonią po UK i Niemcach kraju w Europie jak Holandia, daje to szereg możliwości związanej z prowadzeniem działalności gospodarczej w tym kraju.

Holandia to kraj wielkich możliwości dla ludzi przedsiębiorczych, praca na etacie ma wiele zalet niemniej jednak niewielu  Polaków mieszkających w Holandii pracuje w tzw. biurze, czy w zawodach wyuczonych, niestety takie są realia. 

Jedyną sensowną alternatywą na przebicie tzw. szklanego sufitu jest własna firma w Holandii i jednym z lepszych pomysłów jest uruchomienie sklepu internetowego na terenie Holandii.

Aby myśleć w ogóle o uruchomieniu sklepu internetowego w Holandii powinieneś najpierw założyć nawet najprostszą formę działalności gospodarczej, więcej na ten temat przeczytasz na stronach KVK

Z racji tego że Holandię zamieszkuje pokaźna ilość Polaków masz dwie możliwości, możesz ofertę swojego sklepu internetowego skierować do Polaków mieszkających w Holandii lub do Holendrów. Zapytasz zapewne ale co sprzedawać za pośrednictwem czegoś takiego jak sklep internetowy Holandia daje pełen wachlarz możliwości, możesz sprzedawać np. produkty regionalne z Polski – Polakom którzy nie zawsze mają możliwość co tydzień przyjechać bądź przylecieć do kraju żeby sobie polskich specjałów nakupuć. Powiem więcej, niewielu kupuje bezpośrednio w Polsce za pośrednictwem sklepów internetowych ponieważ wysyłka kosztuje, towar też idzie kilka dni.

Moim zdaniem jest to idealna nisza do zagospodarowania, sprzedaż w sklepie internetowym ulokowanym na terenie Holandii np. polskich produktów regionalnych z dostawą następnego dnia.

Jest też nierzadka praktyka polegająca na przekształceniu z czasem takiego sklepu internetowego w sklep dwujęzyczny i oferowanie tych samych produktów rdzennym mieszkańcom Holandii którzy także doceniają polskie smaki i chętnie je kupują w sklepach stacjonarnych.

Sklepy stacjonarne mają to do siebie że trzeba poświęcić czas aby do nich pojechać, znaleźć miejsce parkingowe, zapłacić za nie, to wszystko kosztuje, znacznie wygodniejsze jest zamówienie towaru przez sklep internetowy z dostawą pod drzwi, to po prostu wygodniejsze.

Pomyślisz pewnie ale jak zbudować sklep internetowy w Holandii który będzie miał tak ulubione przez Holendrów płatności iDEAL – nic prostszego, są gotowe integracje tego typu płatności np. w rozwiązaniu WordPress/ Woocommerce – są firmy informatyczne w Polsce które za relatywnie niewielkie pieniądze zbudują ci taki sklep internetowy i zintegrują tę metodę płatności po to żeby Holendrzy mogli wygodnie w twoim sklepie płacić.

Przeczytaj również:  Błąd 0x0000011b - przedstawiamy rozwiązania, które Ci pomogą!

Sklep internetowy to nie tylko systemy płatności, musisz także pamiętać o tym żeby sklep spełniał wszystkie normy związane z bezpieczeństwem, więc zadania budowy takiego sklepu nie możesz powierzyć amatorowi który zaoferuje ci najniższą cenę ponieważ możesz z tego powodu potencjalnie mieć niemałe problemy natury prawnej jeśli twoja konkurencja lub urzędnicy dopatrzą się nieprawidłowości w działaniu twojego sklepu internetowego, naprawdę na tym nie warto oszczędzać ponieważ konsekwencje pozornych oszczędności mogą być opłakane.

Polski sklep internetowy w Holandii to coś co jest doskonałym pomysłem na biznes, na uwolnienie się z etatu, na niezależność, znasz język polski, bywasz w Polsce, jesteś w stanie bez problemu zorganizować kanał dystrybucji z Polski do Holandii dlaczego nie wykorzystać tego potencjału ?

Zlecając budowę sklepu internetowego w Holandii polskiej firmie informatycznej zyskujesz już na starcie ponieważ firma z Polski zbuduje ci sklep internetowy kilkukrotnie taniej niż firma z Holandii, przy czym polski sklep będzie wyglądał znacznie bardziej nowocześnie niż typowy sklep holenderski. Uwierz mi – warto się wyróżnić na tle konkurencji jeśli myślisz o sprzedaży rdzennym Holendrom. Polacy budują sklepy bardzo nowoczesne, w których ergonomia dopracowana jest do perfekcji, to zadziwia nie tylko Holendrów ale wszystkich mieszkańców zachodniej Europy którzy odwiedzają polskie sklepy internetowe dlatego polskie firmy IT zdobywają coraz większe udziały w rynku e-commerce na zachodzie.

Sklepy internetowe w Holandii mają jedną wspólną cechę, mówię o sklepach budowanych przez firmy holenderskie – ich design oraz ergonomia pamięta lata 2000, dlatego to kolejna przewaga konkurencyjna na starcie która da ci odpowiedni margines bezpieczeństwa. Możesz mieć bezkonkurencyjne ceny na produkty z Polski, możesz mieć nowoczesny design sklepu oraz ergonomię która pozwala sprawnie nawigować po sklepie oraz realizować zamówienia, warto to wykorzystać.


Więcej informacji na temat budowy sklepów internetowych w Holandii – sklepinternetowyholandia.nl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *