Czym jest lombard
Ogolne

Czym jest lombard, jak działa i co można dzięki niemu zyskać?

Lombard to coraz częściej wybierane miejsce, choćby z uwagi na ciężkie czasy spowodowane wysoką inflacją. Ceny opłat za mieszkanie, gazu, węgla, energii elektrycznej, paliw i żywności poszybowały tak wysoko, że wiele osób nie radzi sobie z połączeniem końca z końcem. Lombard w takich sytuacjach bywa zbawienny. Czym jest lombard, jak działa i co można dzięki niemu zyskać – dowiesz się z tego artykułu.

Czym jest lombard?

Lombard jest miejscem, w którym możesz sprzedać, zastawić lub kupić używane przedmioty. Wśród najczęściej zastawianych w lombardzie przedmiotów można wymienić:

 • biżuterię;
 • srebro;
 • złoto;
 • zegarki;
 • smartfony;
 • laptopy;
 • konsole do gier;
 • artykuły RTV;
 • artykuły AGD;
 • oraz wiele innych cennych rzeczy.

Jak działa lombard?

Dobrym przykładem lombardu z prawdziwego zdarzenia jest Lombard Expres z lokalizacjami w Warszawie i w Poznaniu, w niektórych punktach działający nawet całą dobę. To bardzo ważne, aby w lombardzie klient czuł się mimo często trudnej sytuacji komfortowo, a właśnie w Lombard Expres dbają o wysokie standardy obsługi.

W Lombard Expres, aby doszło do transakcji, potrzeba minimum formalności, czyli:

 • przedmiot, który ma się chęć sprzedać;
 • oraz dowód tożsamości.

W lombardzie podpisuje się umowę kupna-sprzedaży lub umowę zastawu towaru, do tego właśnie potrzebny jest dowód osobisty. Jeśli podpisze się z lombardem umowę, zaraz otrzymuje się uzgodnioną wcześniej kwotę.

Co, jeśli zastawisz przedmiot?

Jeśli zastawisz przedmiot i po upływie umówionego terminu spłacisz uzgodnioną kwotę, wtedy zastawioną rzecz odzyskujesz. Często zdarza się, że potrzebna jest gotówka wcześniej, niż pojawi się kwota wynagrodzenia na koncie. Kupno leków, czy jakiś inny nieoczekiwany zakup powodują, że ludzie zgłaszają się do lombardu.

Nie zawsze jednak znajdują się pieniądze na wykupienie rzeczy, wtedy przedmiot zastawu przepada na rzecz lombardu.

Co zyskujesz dzięki takim miejscom jak Lombard Expres?

W razie potrzeby masz od ręki pieniądze, a przecież nie zawsze udaje się otrzymać kredyt w banku. Zatem największą zaletą korzystania z Lombard Expres jest prostota w uzyskaniu potrzebnej kwoty pieniędzy z dosłownie minimum formalności. Nie ma potrzeby okazywania zaświadczeń o zarobkach!

Przeczytaj również:  Pościel - wyjątkowy komfort i styl w Twojej sypialni

Zakupy w lombardzie

Lombard to nie tylko sprzedaż i zastawianie przedmiotów, to również propozycja sprzedaży ciekawych rzeczy używanych, w tym także przedmiotów kolekcjonerskich. Jeśli pasjonujesz się oryginalną biżuterią lub zbierasz na przykład monety, zaglądaj do lombardu, albowiem trafiają tu przedmioty nietuzinkowe.

Będąc w sytuacji bez wyjścia, kiedy potrzeba w krótkim czasie pewną sumę pieniędzy, warto rozejrzeć się po domu i sprawdzić, czego można się pozbyć lub zastawić na krótki okres.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *