kawa zielona
Ogolne

Dlaczego warto pić kawę zieloną?

Większości osób kawa kojarzy się z napojem, który stawia rano na nogi. Jednak zielona kawa ma też inne zalety, do których można zaliczyć utratę wagi. Przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się, jakie właściwości ma ten wyjątkowy napój.

Kawa zielona

Zielone ziarna kawy są wysuszonymi nasionami kakaowca, przed procesem palenia ich w piecu. Podczas procesu palenia ziarna te zmieniają się w kawę paloną, która jest dobrze znana z aromatycznego napoju. Możliwe jest również sporządzenie napoju ze zmielonej kawy zielonej. Taki napój uważany jest za wyjątkowo dobry dla naszego zdrowia. Jest to możliwe, gdyż podczas palenia w piecu ulatuje większość substancji prozdrowotnych.

Zobacz też: tapety do sypialni

Dobroczynny wpływ kawy zielonej na nasz organizm

Ziarna zielonej kawy zawierają kwas chlorogenowy, który spowalnia wydzielanie glukozy do krwi po posiłku. Jest to ważny aspekt, w przypadku profilaktyki oraz leczenia cukrzycy. Skoki glukozy związane są z podjadaniem pomiędzy posiłkami. Pijąc zieloną kawy, zapobiegamy jedzeniu dodatkowych posiłków, ponieważ zmniejsza się na nie chęć. Dodatkowo kwas chlorogenowy jest silnym przeciwutleniaczem, a niektóre z badań sugerują jego działanie antybakteryjne.

Spożywanie zielonej kawy jest także sposobem na wszechstronne wsparcie odchudzania. Dużą rolę odgrywa tutaj kofeina. Jej wpływ na odchudzanie został dokładnie przebadany przez naukowców na całym świecie. Odpowiednia dawka kofeiny może podkręcić metabolizm o kilka procent. Zawarte substancje w zielonej kawie hamują również tempo metabolizmu cukru, co pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej. Dodatkowo taki zastrzyk kofeiny, może pobudzić nas do intensywniejszych ćwiczeń. Wszyscy dobrze wiemy, że obok zdrowej diety, ćwiczenia są niezbędnym elementem do utrzymania zdrowej wagi. Kolejnym atutem przemawiającym za spożywaniem naparu z kawy zielonej jest spowalnianie się starzenia komórek organizmu. 

Kawa to duża dawka kofeiny, a nie inaczej jest w przypadku tej zielonej. Wypicie zielonej kawy będzie pomocne w utrzymaniu skupienia oraz koncentracji.

Przeczytaj również:  Odpady niebezpieczne i wywóz za granicę – zagrożenia i konsekwencje

Zobacz też: tapety na ściane

Kiedy pić zieloną kawę?

Najlepszym rozwiązaniem, które wpłynie na maksymalizację efektów przyjmowania tego napoju, jest spożycie go na mniej więcej pół godziny przed treningiem lub wysiłkiem. Zapewni nam to duże wzmocnienie. Oczywiście, możliwe jest wypicie kawy rano tuż przed przebudzeniem. Jednak wtedy efekty mogą nie być spektakularne. Zieloną kawę można zakupić w wielu odmianach. Zielona kawa ziarnista jak i mielona nadają się do sporządzenia naparu, jednak w przypadku tej pierwszej konieczne jest dłuższe palenie ziaren. Zieloną kawę można kupić na explosia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *