komenda na fps w cs go
Ogolne

Komenda na fps cs GO – jak sprawdzić ilość FPS w CS:Go?

W przypadku każdego Counter-Strike’a kontrolowanie liczby klatek na sekundę (FPS) jest niezwykle ważne, ponieważ pomaga śledzić wydajność komputera. Jeśli nie jesteś pewien, jak sprawdzić FPSy, przedstawiamy poradnik. Jak możesz pokazać swój FPS w CS:GO. Zobacz, jak działa komenda na fps CS GO!

Counter-Strike: Global Offensive to jedna z najpopularniejszych strzelanek na świecie, która regularnie dominuje na najczęściej granych listach przebojów Steam. Zbudowany z myślą o rywalizacji, CS:GO to ostateczny test umiejętności i podejmowania decyzji dla graczy FPS.

Dobrą wiadomością jest to, że CS:GO nie jest szczególnie zasobożerny, co oznacza, że ​​nie potrzebujesz najwyższej klasy maszyny, aby go pomyślnie uruchomić. Dla tych, którzy mają starszy sprzęt, szczególnie ważne jest pilnowanie FPS-ów. Wdrożenie komendy na fps CS Go pozwoli na zauważenie powstałych skoków lub spadków klatek, dzięki czemu od razu dowiemy się, czy zaistniały jakieś problemy ze sprzętem.

Śledzenie tego może być trudne, ponieważ CSGO nie zawiera licznika FPS w ustawieniach, które gracze mogą włączyć. Na szczęście istnieje wiele sposobów na kontrolowanie tej liczby podczas gier.

FPSY w CS GO

Komenda na fps w CS GO – jak wyświetlić FPS w CS:GO za pomocą poleceń konsoli?

Korzystanie z wbudowanej konsoli CS:GO jest zdecydowanie najpopularniejszym sposobem wyświetlania FPS w grze, ale jest to również najtrudniejsze. Aby wyświetlić mały licznik FPS w lewym górnym rogu ekranu, wykonaj następujące czynności:

 • Otwórz Counter-Strike Global Offensive i przejdź do Ustawień gry.
 • Z opcji wybierz Gra, a następnie wybierz „Tak” obok Włącz konsolę programisty.
 • Wróć do pulpitu CS:GO i naciśnij klawisz tyldy (przycisk nad zakładką).
 • Po otwarciu konsoli wpisz „cl_showfps 1” i naciśnij enter.

Twój licznik FPS pojawi się na zielono u góry ekranu i będziesz mógł obserwować, jak zmienia się w trakcie gry, aby sprawdzić, czy cierpisz na poważne spadki.

Przeczytaj również:  Dlaczego warto zainwestować w basen z przeciwprądem?

Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat swojego FPS, wraz z informacjami o pingu, utracie pakietów i szybkości taktowania serwera, możesz wykonać następujące czynności:

 • Otwórz Counter-Strike Global Offensive i przejdź do Ustawień gry.
 • Z opcji wybierz Gra, a następnie wybierz „Tak” obok Włącz konsolę programisty.
 • Wróć do pulpitu CS:GO i naciśnij klawisz tyldy (przycisk nad zakładką).
 • Po otwarciu konsoli wpisz „net_graph 1” i naciśnij enter.

Jeśli nie chcesz już widzieć swojego FPS, wyłączenie go jest równie łatwe. Po prostu wykonaj powyższe kroki, ale zamiast wpisywać „1” na końcu kodu, wpisz „0”. Spowoduje to usunięcie licznika FPS z ekranu.

Jak wyświetlać FPS w CS:GO za pomocą Steam?

Jeśli nie działa Ci komenda na FPS w CS GO, spróbuj to zrobić za pomocą STEAM. Gracze mogą również użyć licznika FPS wbudowanego w Steam, aby zobaczyć, jak działa ich komputer. Pamiętaj jednak, że włączenie tej opcji pokaże Twój FPS w każdej grze na Steam, w którą grasz, nie tylko w CS:GO.

Aby włączyć tę opcję:

 • Otwórz Steam i wybierz Ustawienia.
 • Wybierz zakładkę W grze, a następnie poszukaj licznika FPS w grze.
 • Ustaw jego pozycję w miejscu, w którym chcesz, aby pojawił się na ekranie.
 • Wybierz kolor o wysokim kontraście, aby był wyraźnie widoczny.

Naciśnij ok, a następnie uruchom grę, aby upewnić się, że działa.

CS GO Komenda na FPS – jaka jest odpowiednia liczba FPS w CS GO?

Odpowiedź na to pytanie zależy od komputera, na którym grasz. W przypadku większości graczy będziesz chciał, aby Twój FPS w CS:GO mieścił się w przedziale od 60 do 120 FPS, ponieważ zapewni to dobrą wydajność.
Jeśli masz potężny komputer z najnowszą kartą graficzną, z łatwością zauważysz, że Twój FPS przekracza 100. Jeśli Twój FPS jest poniżej 30, będziesz cierpieć z powodu lagów, które wpłyną na wydajność, więc możesz chcieć naprawić wszelkie problemy, które mogą powodować spadki klatek lub modernizację sprzętu.

Przeczytaj również:  Idealna nawierzchnia NOCERO sportowo-rekreacyjna

Jak naprawić problemy z niską liczbą klatek na sekundę w CS:GO

Chociaż Counter-Strike: Global Offensive nie obciąża zbyt wiele zasobów, niektórzy gracze mogą nadal cierpieć z powodu zacinania się lub spadków liczby klatek na sekundę w grze.

Jeśli tak się dzieje, wypróbuj te polecenia w konsoli, aby sprawdzić, czy mogą pomóc:

 • r_drawparticles 0, func_break_max_pieces 0: To polecenie zatrzyma ładowanie gry w małych obiektach, zmniejszając obciążenie komputera.
 • muzzleflash_light 0, r_drawtracers_firstperson 0, r_dynamic 0, mat_disable_bloom 1: To polecenie polega na zmniejszeniu efektów wizualnych, które pojawiają się podczas strzelania z broni.
 • fps_max 60: To blokuje twój FPS do 60, co oznacza, że ​​twój komputer nie będzie próbował przekroczyć tej liczby i pogorszy wydajność

CS:GO to jedna z najpopularniejszych gier wszechczasów, a dzięki tym informacjom będziesz teraz mógł zobaczyć swój FPS przez cały czas. Poradnik z pewnością pomoże Ci wbijać rangi w CS GO! Dodatkowo na naszej stronie znajdziesz inne triki. np. Komenda na zmianę ręki. Daj znać w komentarzu, czy pomogliśmy i komenda na licznik FPS CS GO Ci działa!

Jak zwiększyć FPS w CS GO?

Najprostszą metodą jest wyłączenie wszystkich nieużywanych programów podczas gry takich jak: Spotify, Chrome i inne. W takim przypadku sprzęt nie będzie obciążony i powinno pojawić się więcej klatek. Jeśli sprzęt nie jest najnowszy, warto rozważyć zmianę podzespołów.

Jak ustawić limit FPS w CS GO?

Wystarczy wpisać w konsoli komendę – fps_max 60 (limit ustawiony na 60 klatek)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *