poziomy j ang
Ogolne

Poziomy języka angielskiego – jak określić swój poziom?

Język angielski jest dzisiaj powszechny. Znajomość tego języka w Polsce stoi na bardzo wysokim poziomie. Według międzynarodowych statystyk Polska plasuje się ok. 10 miejsca na świecie pod względem znajomości języka angielskiego. Jednak nie każdy zna go tak samo dobrze. Jak określić swój poziom, aby zapisać się na odpowiedni kurs angielskiego czy też podać prawidłową odpowiedź na pytanie o znajomość języka podczas rozmowy kwalifikacyjnej do pracy? Odpowiadamy!

Kurs angielskiego – wcześniej wykonaj test

Aby dowiedzieć się, na jakim poziomie jest Twój angielski, najlepiej przeprowadź test. Obecnie w internecie dostępnych jest wiele testów poziomujących. Sprawdź różne strony i opinie na temat poszczególnych testów i wybierz ten, który posiada same pozytywne oceny. W przeciwnym razie nie będziesz mógł mieć pewności, że podany wynik jest wiarygodny.

Ponadto ważne jest, aby test był kompletny. Innymi słowy, powinien on sprawdzać poziom języka angielskiego zarówno w mowie, jak i w piśmie. Jeśli chodzi o testy wykonywane na własną rękę, to jedyne aspekty, w których można się sprawdzić. Nie ma możliwości sprawdzenia znajomości języka w zakresie pisania czy mowy. Mimo to test internetowy w pewnym stopniu pomoże określić, na jaki kurs angielskiego się zapisać.

Rozpocznij kurs angielskiego od sprawdzenia swoich umiejętności

Jak wspomnieliśmy, przeprowadzając test kompetencji językowych na własną rękę, mamy ograniczone możliwości. Jednak istnieje alternatywne rozwiązanie. Dobre szkoły prowadzące kursy językowe oferują przeprowadzenie testu przed rozpoczęciem zajęć. Zatem zanim rozpoczniesz kurs językowy, zostaniesz sprawdzony pod względem prezentowanego przez Ciebie poziomu. Szkoła sprawdzi nie tylko umiejętności czytania i słuchania, ale również pisania i mowy. Pamiętaj że wynik do niczego Cię nie zobowiązuje. Jeśli czujesz się bardziej kompetentny niż wskazywałby na to wynik testu, nadal możesz zapisać się na kurs angielskiego na wyższym poziomie.

Przeczytaj również:  Las w Słoiku: Fascynujące Światło w Miniaturze

Zapisz się już dziś: kurs angielskiego Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *