Jak przyśpieszyć okres
rozrywka

Jak przyspieszyć lub opóźnić okres?

Nieraz pewnie zdarzyła Ci się sytuacja, kiedy okres przyszedł w najmniej spodziewanym momencie. Menstruacja podczas wakacyjnego wyjazdu lub innego ważnego wydarzenia to dość problematyczna sprawa, ponieważ nie pozwala nam czuć się w pełni komfortowo i 3 100% czerpać z wyjazdu. Czy istnieją zatem sposoby, by opóźnić lub przyspieszyć okres? Okazuje się, że tak! Oto kilka z nich.

To ile trwa miesiączka i kiedy jest jej początek ściśle zależy od poziomu hormonów. W związku z tym główną niezawodną metodą na zmianę cyklu miesiączkowego jest stosowanie antykoncepcji hormonalnej. Efekt opóźnienia okresu można uzyskać nie przerywając przyjmowania tabletek w czasie zaplanowanej przerwy, kiedy to z założenia powinno dojść do krwawienia z odstawienia. Zażywanie leków powinno opóźnić pojawienie się okresu tak długo, jak długo będą one przyjmowane. Jeśli zażywasz tabletki antykoncepcyjne, również nagłe przerwanie ich przyjmowania spowoduje, że krwawienie pojawi się wcześniej niż wskazuje na to kalendarzyk. Nie należy jednak tego robić bez konsultacji z lekarzem, ponieważ ingerencja w cykl miesiączkowy może nieść za sobą poważne konsekwencje zdrowotne.

Jeśli nie chcesz stosować antykoncepcji hormonalnej możesz również sięgnąć po domowe sposoby na opóźnienie lub przyspieszenie menstruacji. Co prawda lekarze nie potwierdzają ich skuteczności w 100%, warto jednak je rozważyć, ponieważ skuteczność może też być kwestią indywidualną, zależną od kobiety. Metody te są ponadto bezpieczne dla organizmu. Znajdziesz wśród nich:

  • Wysiłek fizyczny

Aktywność fizyczna na kilka dni przed spodziewaną miesiączką może wpłynąć na przyspieszenie jej terminu. Jeśli ćwiczysz na co dzień taki efekt mogą spowodować intensywne treningi kilka dni pod rząd. U pań, które się mniej ruszają opóźnić okres mogą ćwiczenia skoncentrowane na mięśniach brzucha. Jeśli nawet ta metoda nie przyniesie oczekiwanych efektów może spowodować poprawę samopoczucia i lepszą kondycję.

  • Napary ziołowe
Przeczytaj również:  Jakie horrory warto obejrzeć? Lista polecanych horrorów

Picie różnego rodzaju naparów i herbatek ziołowych również może przynieść efekt opóźnienia okresu. Najczęściej wybierane napary to te z kasztanowca i liści pietruszki. Jeśli natomiast chcesz przyspieszyć miesiączkę sięgnij po dziurawiec, krwawnik, malwę lub imbir. Działają one rozkurczowo na macicę i naczynia krwionośne.

  1. Ciepła kąpiel

Kąpiel w gorącej wodzie nie tylko pomoże Ci się zrelaksować i poczuć lepiej, ale może też wpłynąć na przyspieszenie okresu. Ta metoda pomaga rozluźnić mięśnie i podnieść ciśnienie. Pamiętaj jednak, że zbyt długie przebywanie w za gorącej wodzie może spowodować omdlenie.

Warto być świadomym, że każda ingerencja w cykl menstruacyjny może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Lekarze zalecają więc, aby nie manipulować miesiączką zbyt często. W szczególności dotyczy to kobiet, które mają problemy z regularnymi cyklami lub też planują starają się o dziecko.

Jeśli jednak nadejdzie już czas pojawienia się krwawienia pamiętaj o odpowiedniej ochronie i zaopatrzeniu się w środki higieniczne. Możesz wybrać spośród szeregu dostępnych na rynku produktów, takich jak podpaski, tampony, kubeczki czy majtki menstruacyjne (sprawdź ofertę Wimin na https://allwimin.com/pl/produkt/majtki-menstruacyjne-light/)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *