Motocykl elektryczy IML
Technologia

Czy warto zainwestować w motocykl elektryczny?

Motocykle elektryczne zapewniają ogromny komfort poruszania się zarówno po mieście, jak i poza nim. Mogą być idealnym nabytkiem dla osób aktywnych, które cenią sobie wygodę podróżowania i ekologiczny styl życia. Na tym jednak zalety elektryków się nie kończą. Sprawdź poniżej, dlaczego warto zainwestować w motocykl elektryczny! 

Motocykl elektryczny – taniej, ciszej, wygodniej! 

Każdy motocykl elektryczny przebija alternatywy z silnikami spalinowymi pod względem spokoju podróżowania. Silnik elektryczny zapewnia dynamiczne przyspieszenie zawsze wtedy, gdy tego potrzebujesz. Oprócz tego jednak charakteryzuje się wyjątkowo cichą pracą, co sprawia, że przemieszczanie się na takim motorze przez centrum miasta, po uciążliwym dniu pracy, jest znacznie przyjemniejsze od jazdy tradycyjnym jednośladem. 

Wbrew pozorom elektryczny motocykl może być także tańszy w utrzymaniu. Niezawodna i znacznie prostsza konstrukcja silnika, pozbawiona wielu elementów, które w motorach spalinowych narażone są na zużycie i awarię, ogranicza ryzyko kosztownych napraw. Pomimo wzrostu cen energii wciąż ładowanie oszczędnego motocykla będzie lepszym rozwiązaniem dla naszego portfela, niż korzystanie z ropożernych motocykli spalinowych. Za sprawą nowoczesnych funkcji wspomagania i ekonomii jazdy, podróżowanie jednośladem z silnikiem elektrycznym jest bardzo zrównoważone. 

Elektryczne motocykle kat. B to świetny wybór dla wymagających 

Motorower, skuter czy motocykl elektryczny to maszyny, które potrafią pokazać, na co je stać. Zakres prędkości maksymalnych dla popularnych modeli nowych motocykli z silnikami elektrycznymi oscyluje w granicach 80 – 140 km/h. Biorąc pod uwagę obecny kształt prawa o ruchu drogowym, takie możliwości będą zupełnie wystarczające dla każdego kierowcy, który jeździ zgodnie z przepisami. Co więcej, większość tych maszyn nie wymaga przystępowania do egzaminu na prawo jazdy. Motocykl elektryczny na kat. B, jeśli kierowca posiada ważne prawo jazdy od co najmniej dwóch lat, można użytkować od razu po zakupie! 

Przeczytaj również:  Czy światłowód pobiera prąd?

Motocykle elektryczne – nowsza technologia, więcej możliwości 

Inwestycja w motocykl elektryczny będzie korzystna dla osób, które często przemieszczają się w godzinach szczytu po ruchliwych centrach miast, jak i dla tych, którzy lubią w weekend wyjechać poza miasto. Szybkość, mobilność i bezpieczeństwo to najważniejsze cechy elektrycznych jednośladów renomowanych producentów. Warto także zwrócić uwagę na coraz większe zasięgi odległości, którą można pokonać na jednym ładowaniu. W tej chwili wynoszą one średnio 75 – 200 km, co sprawia, że elektryk może być także dobrym rozwiązaniem dla osób podróżujących regularnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *