Data center Kraków
Technologia

Data center – co to jest i jak działa?

Data center to miejsce w którym przechowywane są serwery lub zabezpieczone nośniki danych. Dowiedz się czy warto wdrożyć rozwiązanie we własnym przedsiębiorstwie oraz jakie korzyści może Ci przynieść.

Data Center – co to jest?

Data center jest miejscem przechowywania serwerów. Zakres usług firm, które się tym zajmują, jest bardzo szeroki. Znajdziemy tam takie działania jak wynajem miejsca na serwerze oraz opieka nad sprzętem, należącym do najemcy miejsca (kolokacja serwerów). Z data center korzystają przedsiębiorstwa, którym zależy na bezpieczeństwie oraz bezwarunkowym dostępie. Znajdujące się tam pliki, są dostępne z każdego miejsca na ziemi. Jest to świetne rozwiązanie, gdyż umożliwia dostęp dla pracowników i klientów o dowolnej porze. 

Bezpieczne pliki

Jednymi z najważniejszych danych w każdym przedsiębiorstwie są pliki. Często jednak firmy nie są w pełni doinformowane o tym, jak działa data center. Dlatego też stawiają własne serwerownie. Pojawiające się w mediach informacje o wycieku danych, tylko ich utwierdzają w przekonaniu, że trzymanie danych u siebie to najkorzystniejsze rozwiązanie. Jednak jak to wygląda naprawdę? Data Center Kraków to forteca nie do zdobycia. Zaopatrzona w kilka źródeł zasilania, betonowe ściany oraz kilku etapową weryfikację osób, które znajdują się w obiekcie. To tylko kilka zabezpieczeń, które zapewniają poufność i bezpieczeństwo danych. Przedsiębiorstwa działające w tej branży, najczęściej znajdują się w miejscu oddalonym od dróg, lotnisk lub terenów zalewowych.

Konserwacja sprzętu

W data center zatrudniona jest wykwalifikowana obsługa, której zadaniem jest monitorowanie stanu sprzętu i regularna konserwacja, dzięki czemu sprzęt jest odporny na ewentualne usterki. Serwery znajdują się w specjalnie dostosowanym do tego miejscu. Odpowiednia wentylacja jest kluczem do tego, aby utrzymać stabilny poziom temperatury oraz wilgoci, przekładając się na dłuższą, efektywniejszą i bezpieczniejszą pracę sprzętu.

Kompleksowa usługa

Usługi data center to również oszczędność czasu i pracy. Specjaliści dbają o konserwację, wdrożenia i ewentualne usterki. W przypadku, gdy potrzebujesz więcej miejsca na dysku, po prostu go dokupujesz. Dodatkowo otrzymujesz gwarancję bezpieczeństwa oraz ciągłości działania.

Przeczytaj również:  Obudowa komputera ma istotne znaczenie dla gracza - dowiedz się jaką wybrać

Zatem, czy warto zainwestować w usługi data center? Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie i nieograniczonym dostępie, to tak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *