Jak udostępnić gre na steam
Poradniki

jak udostępnić gry na steam?

Szukasz sposobu udostępniania gier na Steam? W dawnych czasach byłoby to niemożliwe, ponieważ gry Steam to cyfrowe pliki, których nie można zabrać do domu znajomego. Jednak tutaj, we współczesnym świecie, korzystamy z udostępniania Biblioteki rodzinnej Steam. Pozwala innym osobom korzystać z Twojej biblioteki Steam i grać w Twoją kolekcję gier.

Jak sugeruje tytuł, jest to świetne rozwiązanie, jeśli masz rodzinę i chcesz kupić tylko jedną grę dla każdego brata, siostry, rodzica i dziadka w domu. Gdy udostępniasz bibliotekę, osoba, której ją udostępniasz, może pobierać i grać w Twoje gry na swoim komputerze.

Jeśli w twojej bibliotece Steam zakurza się gra, którą twój przyjaciel lub członek rodziny miał na oku przez jakiś czas, być może poleciłeś grę i ktoś mocno zasugerował, że chce ją pożyczyć… Cóż, to wszystko stało się możliwe teraz Steam umożliwia udostępnianie gier za pomocą usługi Steam Family Sharing. Jak to działa? Oto, jak skonfigurować i jak udostępniać gry na Steam.

Jak udostępnić grę na steam?

Aby udostępniać gry na Steam, musisz skonfigurować udostępnianie biblioteki rodzinnej Steam. Najpierw musisz upewnić się, że Twoje konto korzysta z zabezpieczeń Steam Guard. Możesz to włączyć, klikając Ustawienia w menu Steam Steam (znajduje się w lewym górnym rogu klienta). W oknie ustawień Steam Guard można włączyć w zakładce Konto.

Po włączeniu Steam Guard możesz zacząć aktywować komputery innych osób, aby korzystać ze swojej biblioteki Steam. Aby to zrobić, zaloguj się do Steam na komputerze znajomego lub członka rodziny, kliknij menu Steam i wybierz Ustawienia. W tym oknie kliknij Rodzina, a następnie zaznacz opcję autoryzuj udostępnianie biblioteki na tym komputerze.

Na koniec wyloguj się ze swojego konta Steam i pozwól znajomemu lub członkowi rodziny zalogować się na własne konto Steam. Teraz będą mogli zobaczyć twoją bibliotekę Steam we własnej zakładce Gry. Teraz muszą tylko pobrać gry, które chcą, i zagrać w nie.

Przeczytaj również:  Gdzie i jak sprawdzić historię samochodu po VIN-ie za darmo?

Istnieją ograniczenia dotyczące udostępniania Biblioteki rodzinnej Steam. Możesz zezwolić na udostępnianie gier maksymalnie 10 komputerom. Twoja biblioteka jest również współdzielona z komputerem, a nie z kontem Steam, więc w gry można grać tylko na komputerach, które autoryzujesz, a nie na jakimkolwiek komputerze, na który loguje się twój znajomy.

Co najważniejsze: możesz korzystać z biblioteki udostępnionej tylko wtedy, gdy właściciel jej nie używa. Oznacza to, że jeśli udostępniasz swoją bibliotekę i aktualnie grasz w grę, Twoi znajomi i rodzina nie mogą korzystać z Twojej kolekcji, nawet jeśli chcą zagrać w inną grę niż ta, której używasz.

Jeśli ktoś korzysta z Twojej biblioteki i chcesz zagrać w grę, Steam daje Ci pierwszeństwo. Druga osoba korzystająca z biblioteki będzie mogła kupić grę, aby kontynuować grę, lub wyjść z komputera.

Niektórych gier z Twojej biblioteki nie można udostępniać. Dobrym przykładem jest The Division; ponieważ jest to gra Ubisoft, faktycznie uruchamia się za pośrednictwem Uplay, mimo że kupiłeś ją na Steam. Uplay nie oferuje podobnego systemu, więc nie można go udostępniać.

W ten sposób udostępniasz gry na Steam. Udostępnianie biblioteki rodzinnej Steam jest jedną z bardziej złożonych funkcji oferowanych przez Steam, ale jest również jedną z najbardziej przydatnych. Postępując zgodnie z tymi krokami, właśnie pozwoliłeś nawet dziesięciu znajomym i rodzinie zagrać w niektóre z twoich niesamowitych gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *