rozrywka

Jak uczyć się przedmiotów ścisłych? Poznaj 3 efektywne sposoby

Uczniowie dzielą się przede wszystkim na dwie następujące grupy: dzieci wykazujące zdolności w przedmiotach ścisłych oraz te, które najlepiej radzą sobie z przedmiotami takimi jak język polski, historia czy WOS. Czy jednak jest to równoznaczne z faktem, że humaniści skazani są na porażkę i nie mogą odnosić sukcesów z chemii czy fizyki?

Nic bardziej mylnego! Nawet ci najbardziej oporni na naukę realizowanych w szkole przedmiotów ścisłych mogą poprawić swoje wyniki. Jak? Wszystkiego dowiesz się właśnie z dzisiejszego artykułu! 

Regularne powtarzanie materiału 

Hasło „Praktyka czyni mistrza” zdecydowanie znajduje potwierdzenie w rzeczywistości i doskonale wie o tym każdy, kto choć raz musiał powtarzać materiał na sprawdzian bądź egzamin. Jednak to niejedyna sytuacja, gdy utrwalanie sobie poszczególnych zagadnień okazuje się przydatne. Ten sposób utrwalania wiadomości zdobywanych podczas zajęć lekcyjnych powinni wypróbować także uczniowie mający problemy z poszczególnymi tematami realizowanymi w szkole chociażby z wykorzystaniem podręcznika „To jest chemia 1. Zakres podstawowy” od wydawnictwa Nowa Era, proponowanej przez Operon książki „Chemia 1. Zakres podstawowy” czy też którejś z pozycji od WSiP. 

Dodatkowe pomoce naukowe 

Przygotowując się do kolejnej lekcji, sprawdzianu czy też egzaminu na zakończenie roku szkolnego (np. z budzącej grozę u niektórych matematyki) warto także zaopatrzyć się w dodatkowe pomoce naukowe usprawniające powtarzanie całego materiału. Cenne będą tutaj nie tylko licznie dostępne w księgarniach stacjonarnych oraz online repetytoria i vademecum (np. od wydawnictwa Greg), ale również tablice matematyczne, fizyczne, chemiczne czy geograficzne. 

Korepetycje 

Samodzielna nauka nie zdaje egzaminu w przypadku Twojej pociechy? To jeszcze nie powód, aby się załamywać! Jeżeli wcześniej wspomniane rozwiązania nie przynoszą rezultatów, a oceny z niemal każdego sprawdzianu i/lub kartkówki są raczej (delikatnie mówiąc) niezadowalające, to być może warto rozważyć zapisanie juniora na zajęcia dodatkowe w formie korepetycji z danego przedmiotu ścisłego. Taka forma powtarzania zdobytych wiadomości i poznawania zupełnie nowych nie tylko będzie znacznie mniej stresogenna niż w szkolnych warunkach, ale też pozwoli skupić się na nadrabianiu ewentualnych zaległości oraz tłumaczeniu zagadnień z poszczególnych, niezrozumiałych tematów, na co nie ma czasu podczas zajęć lekcyjnych. 

Przeczytaj również:  Lojaność w Minecraft - co to jest i do czego służy?

Decydując się na płatne korepetycje z matematyki, biologii, chemii. geografii czy też fizyki, jeszcze przed ich rozpoczęciem warto upewnić się, że osoba, która będzie je prowadzić, faktycznie posiada odpowiednie wykształcenie (jest nauczycielem lub też studentem kierunku związanego z przedmiotami ścisłymi). W przeciwnym razie całe starania mogą pójść na marne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *