Technologia

Czy Bluestacks jest bezpieczny?

BlueStacks to nazwa, która od dłuższego czasu przewija się wśród użytkowników emulatorów Androida. Istnieje duża szansa, że słyszałeś o tym emulatorze podczas próby uruchomienia aplikacji Androida na Windowsie lub macOS. Podobnie, to samo prowadziłoby do pytania – Czy BlueStacks jest bezpieczny? Oto szczegółowy przegląd.

Uruchamianie aplikacji z Androida na komputerze z systemem Windows jeszcze kilka lat temu było trudnym zadaniem, ale teraz możesz to robić bez problemu. Dzięki aktualizacjom samego systemu Windows, możesz uruchamiać aplikacje z Androida natywnie na Windows 11 za pomocą Windows Subsystem for Android. Jeśli to takie proste, dlaczego używać emulatora takiego jak BlueStacks? Cóż, posiadanie emulatora ma swoje zalety. Możesz uzyskać dostęp do aplikacji Androida na starszych wersjach systemu Windows lub mieć większą kontrolę.

Zobacz również: Wyjątkowe prezenty na Dzień Mężczyzny. Bestsellery 2023

Czym jest BlueStacks?

Jeśli nie jesteś zaznajomiony z aplikacją, BlueStacks to emulator Androida dostępny na Windows i macOS. Co więcej, nie jest to tylko emulator, ale jest to również jeden z najlepszych emulatorów Androida. Aby lepiej zrozumieć emulator Androida, powinieneś zrozumieć, co robi i jak.

Zasadniczo aplikacja tworzy wirtualną instancję urządzenia z systemem Android (obecnie działającego pod kontrolą systemu Android 7.1.2 Nougat z obsługą Hyper-V). Emulacja działa jak zwykła aplikacja na komputerze, a użytkownik może swobodnie wchodzić z nią w interakcje. W rezultacie, może zrobić wszystko, co typowe urządzenie z systemem Android może (software-wise, oczywiście), a pierwszy-timer może szybko dostać się do niego.

BlueStacks to darmowa aplikacja, którą można pobrać tylko z jej strony internetowej. Za pośrednictwem emulatora można korzystać z niemal wszystkich aplikacji dostępnych w Google Play Store. W związku z tym główną grupą docelową aplikacji są gracze mobilni, ponieważ pozwala im grać na swoich komputerach.

Przeczytaj również:  Jakie są najbezpieczniejsze metody płatności online?

Dostęp do Sklepu Google Play sprawia, że BlueStacks jest lepszy niż niektóre inne popularne alternatywy. Pobieranie aplikacji bezpośrednio ze Sklepu Play jest wygodne i bezpieczniejsze na dłuższą metę. Może więc robić wiele rzeczy, ale czy BlueStacks jest bezpieczny w użyciu?

Czy BlueStacks jest bezpieczny dla Windows 10/11?

Krótka odpowiedź: w większości tak.

BlueStacks, jako samodzielna aplikacja, jest całkowicie bezpieczny, ale może stać się niebezpieczny w zależności od tego, jak go używasz. Darmowy emulator Androida jest bezpieczny w instalacji i użytkowaniu, chyba że pobierzesz go ze strony internetowej innej firmy. Co więcej, nawet jeśli Twoje oprogramowanie antywirusowe blokuje instalację, możesz bezpiecznie ją zignorować.

Jeśli zainstalujesz BlueStacks, będziesz pobierać i używać tylko aplikacji ze Sklepu Google Play, to jest to w pełni bezpieczne. Jeśli jednak instalujesz aplikacje ze stron internetowych innych firm lub niezaufanych źródeł, nie ma pewności, że jest to bezpieczne. Wszystkie aplikacje, które instalujesz, mają ograniczony dostęp do informacji o systemie. Stąd aplikacje z niezaufanych źródeł mogą zawierać złośliwe oprogramowanie.

Ponadto BlueStacks jest firmą godną zaufania, wspieraną przez różnych liderów przemysłu, takich jak Intel, AMD i Qualcomm. Nawet jeśli aplikacja jest bezpieczna w użyciu, powinieneś przestrzegać podstawowych praktyk prywatności cyfrowej.

Czy BlueStacks jest bezpieczny dla twojego konta Google?

Emulator Androida ma wszystkie usługi Google, w tym Sklep Play, na ogół wymagające logowania Google. Kiedy początkowo uruchamiasz BlueStacks, prosi cię o powiązanie konta Google, jak w przypadku nowego urządzenia z Androidem. Stąd możesz wprowadzić swoje konto Google, aby bezpiecznie uzyskać dostęp do Sklepu Play, aby pobrać aplikacje.

Sugeruję jednak, abyś użył alternatywnego konta Google, ponieważ nie polecam łączenia swojego głównego konta z wieloma usługami innych firm. Po powiązaniu konta, możesz w pełni wykorzystać emulator i zrobić wszystko, co chcesz.

Przeczytaj również:  Czy Macbook jest wart tych pieniędzy?

Jakie dane widzi?

BlueStacks jako całość ma również pewien dostęp do informacji o Twoim systemie, jak każda inna aplikacja na Twoim komputerze. Podobnie, są dwa sposoby, dzięki którym emulator uzyskuje dostęp do twoich osobistych informacji.

Kiedy konfigurujesz BlueStacks, logujesz się za pomocą konta Google, dając mu dostęp do Twoich danych osobowych. Aplikacja uzyskuje dostęp do Twojego imienia, adresu e-mail i innych informacji z Twojego konta Google. W zależności od tego, o co pyta, dane te obejmują Twój numer telefonu, płeć, zdjęcie itp.

Z drugiej strony emulator ma dostęp do Twoich informacji systemowych, które obejmują kilka rzeczy. Na przykład BlueStacks może zobaczyć twoje szczegóły sprzętowe, unikalne identyfikatory urządzeń i właściwości sieci. Ponadto możesz uzyskać dostęp do swojego adresu IP, lokalizacji, aktywności aplikacji i innych rzeczy, które nie są powszechne.

Program Bubestack

Poprzednia poważna wada emulatora

Mieliśmy już wystarczająco dużo dyskusji o tym, jak BlueStacks jest bezpieczny, ale każdy popełnia błędy, nie?

W 2019 roku badacz bezpieczeństwa Nick Cano wezwał BlueStacks za znaczącą wadę bezpieczeństwa w aplikacji, która mogła pozwolić hakerom na kradzież danych użytkowników i wstrzyknięcie złośliwego oprogramowania do ich komputerów. BlueStacks załatał lukę natychmiast, zanim ktokolwiek miał szansę ją wykorzystać.

To była jedyna poważna wada emulatora, która jest publiczna, więc nie miałbym nic przeciwko temu, aby ją załatać. Incydenty takie jak ten są powodem, dla którego należy regularnie aktualizować swoją aplikację i wypatrywać wszystkiego, co podejrzane. Co więcej, BlueStacks jest przekonane, że zapobiegnie wszelkim podatnościom.

Jeśli nadal masz jakiekolwiek wątpliwości lub obawy dotyczące bezpieczeństwa lub funkcji BlueStack, możesz dotrzeć do ich oficjalnej strony wsparcia. Ta strona zawiera różne FAQ; w przypadku, gdy nie znajdziesz tam odpowiedzi na swoje pytanie, możesz skontaktować się z nimi poprzez e-mail [email protected].

Przeczytaj również:  Czy warto zainwestować w motocykl elektryczny?

Czy BlueStacks jest rzeczywiście bezpieczny?

Biorąc wszystko pod uwagę, BlueStacks jest bezpieczny, jeśli tylko wiesz, co robisz. Jeśli podążasz za oficjalnymi źródłami i używasz alternatywnego konta do wszystkiego, powinno być dobrze. Jednak ślepe podążanie za niezweryfikowanymi przewodnikami doprowadzi do nieuniknionego kryzysu.

Czy mogę dostać wirusa od BlueStacks?

Nie, BlueStacks jest bezpieczny, jeśli pobierzesz go z jego strony internetowej. Ale tak jak w przypadku każdej innej aplikacji lub oprogramowania, pobranie niezweryfikowanej kopii z podejrzanej strony internetowej może spowodować kłopoty.

Czy BlueStacks spowolni mój komputer?

Jeśli masz więcej niż 4GB pamięci RAM zainstalowanej na swoim komputerze, będzie dobrze.

Dlaczego BlueStacks jest tak powolny na moim komputerze?

BlueStack może zwolnić, jeśli nie ma wystarczającej ilości zasobów dla niego, więc upewnij się, że zamknąłeś wszystkie aplikacje wymagające dużych zasobów przed użyciem BlueStacks.

Czy możesz bezpiecznie grać w Among Us na Bluestacks?

Tak, możesz bezpiecznie grać w Among Us na emulatorze Androida.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *