jak oswoic kota w minecraft
Poradniki

Jak oswoić kota w minecraft?

Budowanie domów, farm i lochów w grze Minecraft to świetna zabawa — ale czym jest świat marzeń bez ulubionego kociego przyjaciela? Jeśli chcesz, aby zwierzak mógł się z nim przyjaźnić lub znaleźć czekający na ciebie w domu po długim dniu wydobycia diamentów, możesz oswoić bezpańskiego kota.

Oswajanie kota w Minecrafcie jest dość proste, ale jak każde inne zadanie w grze, nie jest dla ciebie napisane. Oto nasz przewodnik, jak oswoić kota w Minecrafcie, w tym gdzie znaleźć bezdomne koty i co robią, gdy je adoptujesz.

Gdzie znaleźć koty w Minecrafcie?

W Minecrafcie nie ma żadnych ośrodków adopcji zwierząt — będziesz musiał znaleźć bezpańskiego kota, którego możesz zabrać do domu na wolności. Koty na szczęście są stosunkowo łatwe do znalezienia. Bezpańskie koty pojawiają się w wioskach z co najmniej jednym mieszkańcem i czterema łóżkami. Na każde cztery łóżka w wiosce pojawi się kot (do 10), więc prawdopodobnie będziesz mieć do wyboru różne kolory w przeciętnej wiosce.

Czarne koty można również znaleźć wokół chat czarownic na bagnach.

W Bedrock Edition gry (najbardziej powszechna, nowoczesna wersja gry na Xbox One, Windows, iOS, Android i Nintendo Switch) czarne koty częściej pojawiają się, gdy jest pełnia księżyca.

kot w minecraft

Jak oswoić kota w Minecraft?

Krok 1: Aby oswoić kota, najpierw zbierz trochę surowego dorsza lub surowego łososia z pobliskiego jeziora lub rzeki.

Krok 2: Wyposaż surową rybę i powoli podejdź do bezpańskiego kota. Użyj surowej ryby na sceptycznym kotku.

Krok 3: Kontynuuj karmienie kota surową rybą, aż nad jego głową pojawią się serca, co oznacza, że ​​jest oswajany. Prawdopodobnie będziesz musiał karmić go wiele razy, aby cię polubił, więc zaopatrz się w ryby, zanim spróbujesz.

Krok 4: Gdy kot zostanie wystarczająco nakarmiony, serca znikną, a kot zyska obrożę. Masz teraz kota!

Przeczytaj również:  Jak zrobić cegłę w Minecraft?

Zachowanie kota w Minecraft

Gdy już uda Ci się oswoić kota, będzie on podążał za Tobą, gdziekolwiek jesteś. Jeśli stracisz z oczu swojego kota, nie martw się — mogą teleportować się do gracza, który oddali się o 12 przecznic. Oswojone koty nie pozostają długo w bezruchu i eksplorują wokół gracza, chyba że nakazano im usiąść. Możesz powiedzieć kotu, aby usiadł i pozostał w jednym miejscu – na przykład, jeśli chcesz, aby kot domowy pozostał w twoim domu.

W domu koty same wspinają się na meble. Często można je znaleźć siedzące na skrzyniach, łóżkach i piecach. Podobnie jak prawdziwe koty, koty w grze Minecraft mogą czasami stanąć ci na drodze i sprawić, że skrzynie, piece itp. staną się bezużyteczne, dopóki ich nie poruszysz. Jeśli wpadną w coś, z czym nie chcesz się bawić, możesz je odepchnąć, zwabić surową rybą lub usunąć bloki pod nimi, aby się poruszyły.

Kiedy gracz kładzie się spać w nocy, istnieje szansa, że ​​obok niego będzie spał oswojony kot. Kiedy się obudzą, istnieje szansa, że ​​kot będzie miał dla ciebie prezent — może zebrać sznurek, surowego kurczaka, łapkę królika i inne przedmioty.

Co jedzą koty w Minecraft?

Ulubionym przysmakiem który jedzą koty są ryby. Aby nakarmić kota w Minecraft należy trzymać rybę w dłoni i klikać na kota. Dzięki temu będzie on bardziej przyjazny i zwiększą się szanse na złapanie myszy.

Zobacz również inne artykuły związane z Minecraft:

Co jedzą lamy w Minecraft?

Jak zrobić cegłę w Minecraft?

Jak zrobić shulker box w Minecraft?

Jak zrobić terakotę w Minecraft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *